Çfarë do të ketë ndryshe “Festivali i RTSH” këtë vit? Përgjigjen jua jep Arbana Osmani

Pak ditë më parë Arbana Osmani konfirmoi lajmin se këtë vit do të drejtojë edicionin e 61 tê “Festivalit të RTSH”, teksa prezantoi edhe ekipin e saj të besuar me të cilin do bashkëpunojë në këtë aventurë artistike, ndërsa e quajti moderimin e eventit muzikor “privilegj dhe përgjegjësi.

 

Por çfarë do të ketë ndryshe Festivali këtë vit? Pa hyrë shumë në detaje teknike, në një bisedë me ndjekësit në Instagram sot moderatorja tregoi qasjen e re që Fest’61 do tê ketë ndaj projekteve dhe artistëve. Sipas saj veçoria e këtij edicioni është se përtej çdo gjëje, qendra e organizimit do të jetë muzika dhe artistët alternativë e sidomos ata të rinj.

 

Po ashtu, ndryshe nga vitet e fundit, këngët pjesëmarrëse do të prezantohen në netët finale të Festivalit pasi këtë edicion (siç e lexuat më lartë) klikimet nuk kanë rëndësi.

 

Ndërkohë meqë jemi tek Arbana, këtë fund viti ajo nuk do të jetë e zënë vetëm me Festivalin por mesa duket edhe me edicionin e dytë të BBV, që do të nisë sipas saj para festave të Vitit të Ri.

 

 

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...