Vendi pushtohet nga stuhi dhe reshje te dendura shiu. Ja dita kur pritet ndërprerja e reshjeve te shiut

Moti i keq me reshje të dendura shiu do të vijojë në Shqipëri deri të mërkurën. Sipas sinoptikanëve, harta e zonave në rrezik përmbytje pritet të zgjerohet më tej.

 

“Dita e hënë do të sjellë dobësim të reshjeve për t’i rikthyer sërish të martën dhe të mërkurën duke sjellë reshje intensive dhe duke zgjeruar hartën e përmbytjeve edhe me Vlorën. Pjesa më e madhe Ultësirës Perëndimore rrezikohet nga përmbytjet”.

 

Vetëm pas të mërkurës pritet përmirësim i motit, por me temperatura me të ulëta.

 

“Parashikohet që të kemi përmirësim të dukshëm të motit nga dita e enjte ku do ketë ndërprerje të reshjeve”.

 

Sipas sinoptikanëve muaji Nëntor ka sjellë dyfish më shumë reshje se e njëjta peridudhë të një viti më parë, kryesisht në zonat veriore dhe ato qendrore.

Vijon sherri, Antonela i përgjigjet Big Mamës pas akuzave që i bëri: E vetmja kohë kur kishe rëndësi ishte…

Antonela Berisha ka reaguar pas deklaratës së Big Mamës ku tha se ajo nuk ishte artiste.   Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë një loje në...

Pasuritë e çmendura të gazetarëve tanë nga Bledi Mane: “7.5 mln euro ne banke, rroga e tij arrinë në 37 mijë euro, ka 11...

Elita e gazetarise shqiptare mbetet ra ca më me katare dhe ndryshe nga komuniteti hallexhi i qindra mijerave gazetareve te ndershem, kjo elite vazhdon...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...