Uji 50 cm, Shkodranët nxjerrin varkat për të lëvizur në qytet: video e ditës

Rèshjet e dendυra të shiut dhe fryrja e lumit Kir kanë rikthyer përdorimin e varkave në Shkodër, shkruan Top Channel.

 

Në lagjen “Ajasëm” të qytetit, banorët po lëvizin përmes mjeteve lundruese, për shkak se niveli i ujit ka shkuar deri në 50 centimetër.

 

Qarku i Shkodrës ka prσbleme në disa zona si pasojë e motit të kεq. Këtë mesditë, lumi Drin doli nga shtrati. Niveli i ujit te Harku i Berdices arrin disa centimetër, duke e bërë të pamundur lëvizjen e automjeteve të vogla.

 

Në fushën e NënShkodrës ka zona të përmby’tura. Bashkia e Fushë-Arrëzit ka dέmtime në disa rrugë rurale dhe shkëputje të furnizimit me energji elektrike.

 

Shembjè skarpatesh në disa njësi administrative në bashkinë e Pukës. Në Vaun e Dejës situata më prσblematike. Ka dalë nga shtrati përroi Glin dhe lumi Gjadër. Ka pasur ndërprerje të pjesshme të energjisë elektrike në të gjithë qytetin.

 

Reshjet e shiut vijojnë dhe në bashkinë e Malësisë së Madhe, ku përroi i thatë në fshatin Kamicë ka dalë nga shtrati.

 

Në Bajzë, ujërat kane depërtuar në dy banesa, të shtetasve Mark Qosja dhe Asllan Culaj, ku mjetet e MNZSH-së kanë punuar për thithjen e ujit me pompa. Po ashtu, janë evαkυar dy familje në Malësinë e Madhe, pasi u janë përmby’tur shtëpitë.

 

 

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...