Pas reshejeve te shiu fillojne reshjet e para te debores ne vendin tone. Foto

Në një kohë që shumë qarqe të vendit po përballen me reshje intensive shiu të shoqëruara edhe me përmbytje, në Qafë-Thore ka rënë dëbora e parë.

 

Mësohet se aktualisht në Qafë-Thore temperatura është 4 gradë celsius ndërkohë që nuk ka probleme me qarkullimin e automjeteve.

 

Kjo është dëbora e parë që bie në Shqipëri pasi prej tetori ka qenë me temperatura tepër të larta, ndërsa nëntori relativisht mesatar.

 

Nga pasditja e djeshme e deri në mesin e javës priten reshje intensive shiu, pas kësaj temperaturat do të ulen gradualisht duke sjellë dimrin.

 

 

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...