Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe e gjithë Evropa do të bëhet e myslimanëve – Ja në cilin vit?

Nëse i besojmë profecisë së bullgares së verbër, kontinenti i vjetër do të pësojë ndryshime të mëdha në dekadat e ardhshme. Por, çfarë kanë të bëjnë këtu myslimanët?

 

Bullgarja Vangelija Gushter, e njohur me emrin e gjyshes Vanga, kishte bërë shumë parashikime, një pjesë e të cilave qysh gjatë jetës së saj ishin bërë realitet. Një nga parashikimet që ende pritet të realizohet është se Evropa do të sundohet nga muslimanet.

 

 

Bullgarja e verbër kishte parashikuar se në vitin 2043 myslimanët do të sundojnë kontinentin e vjetër!

 

Profecia e saj mund të shihet përmes parashikimit të vitit 2010. Ajo tha se Lu ft a e Tretë Botërore do të fillonte në atë kohë, por në një mënyrë të tillë që k onf liktet do të shp ërt he jnë në vendet ku së pari njerëzit do të luf tonjnë me njëri-tjetrin dhe se më vonë do të përhapen në të gjithë botën.

 

Kur e lidhim këtë me zhvillimet në Lindjen e Mesme, por edhe në Siri, me s ul.met të Shtetit I , është e qartë se këto kon fl ikte mund të rrjedhin lehtë në Evropë.

 

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2066 amerikanët do të sulmo nin Romën, i cili do të ishte një qytet krejtësisht mysliman.

 

SHBA do të përdorë a r më të reja klimatike në atë sulm. Midis parashikimeve të tjera të saj, mund të theksojmë se në në vitin 4509, njeriu do të bëhet aq i zhvilluar saqë ai do të jetë në gjendje të komunikojë drejtpërdrejt me Perëndinë.

Ermal Mamaqi flet si rrallë herë për Dr Florin: ‘E ndihmova në fillim të shkëputej nga droga’

Aktori i njohur, Ermal Mamaqi, ka kujtuar Dr Florin në një intervistë të dhënë së fundmi dhe ka rrëfyer se si e ka ndihmuar...

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Pasi përfundoi fjalën e tij në seancën parlamentare, deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula mendoi t’ë linte vajin e ullirit në tavolinën e kryeministrit...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME