Këto janë emrat më të bukur për vajzat, të vitit 2022. Për t’u marrë në konsideratë për bebin

Ndër frymëzimet më interesante për emrat e vajzave të vitit 2022 për t’u marrë në konsideratë për bebin janë:

 

Ajri, Ava, Elena, Eliana, Ela, Emili, Evelin, Luna. Por emrat e mëposhtëm kanë kuptime fantastike.

 

Ndër emrat për vajza të frymëzuara nga filmat dhe filmat vizatimorë, Elsa, i cili ishte veçanërisht i përhapur në periudhën dyvjeçare 2015-2016 pas daljes në treg të filmit të Disney Frozen.

 

Mençuria, dituria, urtësia, shkenca: Sofia ka këto dhe shumë cilësi të tjera të natyrshme në vetë emrin. Është gjithashtu emri i një perëndeshë të mençurisë nga mitologjia greke.

 

Aurora ka një personalitet artistik, të vërtetë dhe të ekuilibruar emocionalisht. Kuptimi i emrit të saj është “i kuqërremtë”, “i ndritshëm”, “shkëlqyes”.

 

Me origjinë gjermanike-gotike, Ema do të thotë “i sjellshëm”. Ai që mban këtë emër është një person me shpirt të ëmbël i cili, ndërthur inteligjencën dhe zgjuarsinë me një frymë të fortë iniciative.

 

Duhet të rrjedhë nga versioni skandinav, emri Greta. Kuptimi është “perla”, por edhe figurativisht “person i çmuar”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME