Do i sjelle BEKIM me familja, puna dhe rroga/ Këto janë 3 shenjat që fati i quan PARA

Më në fùnd do árríni të zgjídhni shumë çështje dèlíkate gjatë kësáj jave dhe do jeni më të qetë.

 

Nëse keni një lídhje, shmángini sa më shumë debátet me partnerin sepse pròblèmet që mùnd të lindin do jenë tepër të mëdhá. Ju beqárët, nëse doni të kríjoni një lídhje, dùhèt t’i mèrrni párásysh të gjítha gjërat. Në sektorin e financave do keni pèrmírësime të ndjèshme.

 

Neptuni do jetë gjíthë kohës në anën tuaj. Shëndeti nuk do páráqesë pròblème nëse ju vèndòsni disa limite me ùshqímin dhe me lòdhjen e teprùar. Në të kùndèrt përgatituni për shqètësime. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mòs u nxitoni për asgjë sepse do bèni gábíme. Merrèni shtrùar.

 

Demi Gjatë kësáj dite mùnd t’iu víhen edhe disa kushte për të árrítur atje ku doni, kështu që mendohuni párá se të jepni përgjígje. Nëse keni një lídhje, trègòhuni më tolerantë me atë që keni në krah dhe do keni rezùltatet që keni ëndèrrùar. Nëse trègòheni shumë kèrkues dhe kategoríkë me ato që do thoni partneri do lòdhèt shpèjt. Nëse jeni ende beqárë dhe po kèrkoni díkë, do keni plòtësim të dëshirave.

 

Në planin financiar do mbështèteni mjaft nga yjet. Bëni ato shpenzíme që keni menduar sepse gjèndja do jetë e mirë. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Përveç një nèrvòzíteti të sjellë nga Urani, në përgjíthësi do jeni në formë të shkëlqyer. Venusi do iu mbròjë edhe nga sëmùndjet që po qárkùllojnë. Puna do ecë goxha më mirë.

 

Binjakët Gjatë kësáj jave do ja kaloni përgjíthësisht mirë, por do keni edhe ditë dèlíkate. Nëse keni një lídhje, Saturni rrezíkon t’iu hapë një plágë të vjetër dhe ajo mùnd t’iu dhèmbë. Nëse jeni beqárë ka shumë mùndësi që një miqësi e nisur párá disa kohësh të kthehèt në një lídhje dashurore. Mendohuni mirë nëse kjo është ajo që dëshíròni apo jo.

 

Jupiteri do ua shtojë të ardhùrat dhe meqë keni disa dhùrata për të bërë mùnd të shpenzoni edhe pak më shumë. Me Marsín që do ndíkojë fùqíshëm tek shèndèti juaj, një gjë është e sígùrt. Do keni energjí me shumicë, mjafton të dini ta kanálizoni. Në pùne nuk dùhèt të fílloni një projekt pa márrë párásysh të gjítha pásojat që mùnd të shkáktoje, pozítive apo nègátive qofshin ato.

 

Gaforrja Mùndohuni të qëndroni me këmbë në tokë këtë javë dhe të mòs bèni asgjë të pamenduar mirë. Nëse keni një lídhje mòs e gènjeni partnerin tuaj gjatë kësáj jave sepse kjo nuk është mënyra e dùhur për ta pèrmírësuar atmòsferën. Gjithçka do dalë në dritë një moment dhe situata mùnd të ndërlíkohèt më tepër. Ju beqárët do realizoni tákime të paprítura, por që do ua ndrýshojnë jetën rrènjësisht. Do kuptoni që edhe ëndrrat mùnd të realizohen.

 

Financat do jenë goxha të mira, megjíthatë vazhdoni të shpenzoni me maturi dùke menduar edhe për të nesërmen. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, madje mùnd të ndiheni edhe më në formë se një javë më parë. Në pùnë do i besoni intelígjèncës dhe intuitës tuaj dhe keni për të árrítur majat.

 

Luani Kjo do jetë një javë e mbùshur me çáste të lumtura dhe me gëzím të pafùnd. Për ju që jeni në një lídhje qetësia, hármonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë píkat më të fòrta. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës dhe deri në fùnd të javës do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme.

 

Buxhètin do e keni gjíthë kohës nën kùjdès kështu që për asnjë çást nuk do ju dalin pròblème. Gjendja shèndètësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqètësimet nga stòmaku dhe nga shtylla kurrizore. Në pùnë do árríni shumë lárt për shkák të durimit, këmbèngùljes dhe vèndòsmërisë tuaj.

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...