10 Shenja që Veshka juaj është në Rrezik dhe ja çfarë të bëni

Veshkat janë një organ thelbësor në organet tona përgjegjëse për shumë funksione të rëndësishme.

 

Ata janë përgjegjës për detoksifikimin e trupit dhe largimin e toksinave përmes lëngjeve të tepërta në trupin tonë. Kur veshkat tona nuk funksionojnë siç duhet, këtu janë disa shenja më të zakonshme :

 

Marramendja mund të jetë një shenjë e anemisë, dhe tregon se nuk furnizoheni mjaftueshë me oksigjen.

 

Dhimbja në pjesën e sipërme të veshkave dhe vendet e afërta të veshkave

 

Një shije metalike në gojë mund të thotë se ka mbeturina që grumbullohen në gjakun tuaj, gjë që e bën shijen e metalit në shijen tuaj.

 

Mungesa e oksigjenit në tru mund të zvogëlojë funksionin kognitiv dhe të bëjë që të mos fokusoheni dot.

 

Numri i ulët i qelizave të kuqe të gjakut është për shkak të oksigjenimit të ulët të sistemit dhe kjo mund të tregojë problemet e veshkave.

 

Mbeturinat dhe toksinat që veshkat nuk nxjerrin jashtë gjakut tuaj, mund të shfaqen përmes lëkurës. Çdo skuqje e pazakonshme mund të thotë që keni mbeturina shtesë brenda trupit tuaj.

 

Ënjtje në zona të ndryshme mund të bëhen të zakonshme kur keni probleme të veshkave, sepse ajo nuk mund të heqë qafe lëngjet e tepërta në mënyrë efikase.

 

Ngjyra e urinës tregon shumë për shëndetin tuaj dhe nganjëherë ndryshon dhe bëhet më e errët që mund të nënkuptojë dështimin e veshkave.

 

Toksinat e tepruar dhe ulja e numrit të qelizave të kuqe të gjakut mund t’ju bëjnë të ndiheni të lodhur. Muskujt, truri dhe organet e tjera gjithashtu vuajnë nga kjo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME