SKANDAL/ Markata e Rusit në kushte ekstreme. Reshjet e fundit e kanë vështirësuar edhe më shumë situatën

Një ndër tregjet më të mëdha të fruta perimeve në Shkodër, i njohur si Markata e Rusit po vuan mungesën e investimeve. Reshjet e ditëve të fundit e kanë vështirësuar edhe më shumë situatën për shitësit që tregtojnë në këtë markatë.

Siç shihet nga pamjet tregtarët kanë ndërhyrë vetë për t’u mbrojtur nga reshjet e shiut. Tregtarët mungesën e tendave janë përpjekur ta zëvendësojnë me plastmasë apo kartonë.

Ato shprehen të shqetësuar për këtë situatë ndërsa kërkojnë që bashkia të marrë masa për përmirësimin e kushteve të tregtimit. Edhe qytetarët shkodranë që bëjnë pazar çdo ditë në këtë treg thonë se kjo markatë është jashtë çdo standarti.

Megjithëse Bashkia Shkodër investoi rreth tre vite më parë rreth 20 miljon lekë për rikonstruksionin e tij duket se ky treg ka nevojë sërish për ndërhyrje.

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Ndër të tjera, Ronaldo...

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...