Prekal, ura që rrezikon nxënësit/ Banorët: Kërkojmë riparimin e urës, s’kemi ku të ankohemi

Kjo është ura mbi të cilën kalojnë fëmijët e fshatit Prekal për të shkuar në shkollë. Ndonëse jo shumë e gjatë, ura ka krijuar gropa në shumë vende ndaj nxënësit janë të rrezikuar e sidomos këto ditë kur ura mund të rrezikojë dëmtimin si pasojë e vërshimeve të fundit.

 

Nxënësit dhe prindërit kërkojnë që të merren masa për riparimin e urës por thonë se nuk kanë se ku të ankohen në një kohë kur edhe fshati si për cudi nuk ka një kryeplak. Ecja mbi urën e dëmtuar prej muajsh, po rrezikon nxënësit e kësaj shkolle që lëvizin mbi të për ta vijuar mësimin.

 

I gjithë fshati shpeshherë kufizohet nga vërshimi i lumit Kir dhe rënia e gurëve nga mali. Më të veshtire e kanë fëmijet të cilët mbesin pa shkollë për shkak se lumi fryhet gjatë stinës së dimrit dhe në të nuk mund të kalohet.

Horoskoi ditor, e marte date 7 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Afërdita pakamsa e trazuar ju fton të kushtoni më shumë vëmendje në dashuri, sepse këtë të mërkurë 7 mund të...

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Ndër të tjera, Ronaldo...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...