Ura e vjetër e Bunës!/ Përplasje mes institucioneve, e kthejnë urën në “mollë” sherri

Menjehere pas shperndarjes nga zyra e medias ne bashkine Shkoder njoftimin se kjo e fundit po ben riparimin e ures se vjeter te bunes.

 

Reagoi ne rrjetet sociale dretoria rajonale e cultures e cila I kujtoi pushtetit vendor se kjo ure eshte monument culture dhe nderhyrja I takon drtk. sipas drejtorise rajonale te kultures e vetmja ndihme qe mund te jepte pushteti vendor eshte bllokimi I qarkullimit mbi kete ore..

 

Te ndodhur ne keto Bashkia Shkoder u terhoq te pakten momentalisht nga riparimi I gropave te hapura!Teksa ura e vjeter e bunes eshte kthyer ne perplasje mes institucioneve qytetaret kerkojne te merren masa pasi gropat e hapura mes ures jane rrezik per kalimtaret. per here te fundit ura e vjeter e bunes u riparua 5 vite me pare, por nuk vonoi shume dhe nisen demtimet . si ne parmaket ansore po ashtu edhe tek bazamenti i derrasave.

 

Te kontaktuar bahskia Shkoder ben me dije se nuk terhequr dhe nuk po shkel ligjin, pasi nuk ka prekur anje bazament te ures, riparimi eshte provizor per te shmangur aksidentet gjate nates. Nderkohe qe shprehet e gatshme per te bashkepunuar me drtk ne rast se kjo e fundit kerkon aplikim te projektit ne kete ure.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME