Ura e vjetër e Bunës!/ Përplasje mes institucioneve, e kthejnë urën në “mollë” sherri

Menjehere pas shperndarjes nga zyra e medias ne bashkine Shkoder njoftimin se kjo e fundit po ben riparimin e ures se vjeter te bunes.

 

Reagoi ne rrjetet sociale dretoria rajonale e cultures e cila I kujtoi pushtetit vendor se kjo ure eshte monument culture dhe nderhyrja I takon drtk. sipas drejtorise rajonale te kultures e vetmja ndihme qe mund te jepte pushteti vendor eshte bllokimi I qarkullimit mbi kete ore..

 

Te ndodhur ne keto Bashkia Shkoder u terhoq te pakten momentalisht nga riparimi I gropave te hapura!Teksa ura e vjeter e bunes eshte kthyer ne perplasje mes institucioneve qytetaret kerkojne te merren masa pasi gropat e hapura mes ures jane rrezik per kalimtaret. per here te fundit ura e vjeter e bunes u riparua 5 vite me pare, por nuk vonoi shume dhe nisen demtimet . si ne parmaket ansore po ashtu edhe tek bazamenti i derrasave.

 

Te kontaktuar bahskia Shkoder ben me dije se nuk terhequr dhe nuk po shkel ligjin, pasi nuk ka prekur anje bazament te ures, riparimi eshte provizor per te shmangur aksidentet gjate nates. Nderkohe qe shprehet e gatshme per te bashkepunuar me drtk ne rast se kjo e fundit kerkon aplikim te projektit ne kete ure.

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...