E tmerrshme! Hyn në operacion për të hequr mitrën, mjeku i ‘vjedh’ veshkat dhe arratiset

Një rast i rëndë trafikimi organesh është zbuluar në Indi, pasi një mjek i vodhi veshkat një pacienteje dhe u zhduk.

 

18-vjeçarja Sunita Devi vizitoi mjekun për t’i hequr mitrën në mënyrë kirurgjikale pasi vuante nga një sëmundje, por u la në një gjendje kritike pasi doktori dyshohet se i vodhi dy organet dhe u zhduk.

 

Nëna e saj e kuptoi se çfarë kishte ndodhur vetëm kur gjendja e saj u përkeqësua pas operacionit dhe ajo u dërgua në një spital në rrethin Muzaffarpur të Indisë.

 

Ajo u tmerrua kur i thanë se vajza nuk kishte veshka dhe se do të vdiste nëse nuk do të kishte kujdes urgjent mjekësor.

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...