BLLOKOHET RRUGA E PREKALIT, SITUATA TEPËR E VËSHTIRË BANORËT: JEMI TË RREZIKUAR

Nga Nereida Vitoja

 

Reshjet intensive të shiut gjatë mbrëmjes të së mërkurës kanë shkaktuar probleme të shumta në njësinë administrative Postribë, të bashkisë Shkodër.

 

Deri tani mendohet të kenë rënë më shumë se 279 mm shi, reshje rekord krahasuar me ato të dimrit të kaluar. Rrugët e bllokuara nga rrëshqitja e gyrëve dhe dheut kanë vështirësuar edhe më tepër lëvizjen e mijëra banorëve, të cilët përmes rrugës së Prekalit lidhen me njësi të tjera administrative.

 

Banorët kërkojnë angazhim më të madh nga ana e bashkisë Shkodër për pastrimin e rrugëe nga dheu dhe gurët.

 

Rrëshqitja e dherave dhe gurëve në rrugën e Prekalit, e cila kalon përmes disa fshatrave të njësisë Postribë është një problem I përsëritur ndër vite. Por pavarësisht situatës kritike që paraqitet, institucionet përgjegjëse duket se nuk e kanë marrë seriozisht rrezikun që I kanoset qindra banorëve në këtë zonë

 

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Naim Abazi: “Remzie Osmani mikesha jonë e mirë por nëse doni e rrah në mes të rrugës…”

Mihrije Braja dhe Naim Abazi janë ndër çiftet e Estradës më të pëlqyerit jo vetëm për shkak të artit të tyre por dhe për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...