Pa stërvitje, pa dietë – Përdorni këto 2 hapa për të zvogëluar barkun dhe te humbisni peshe

Hapi 1: Uji që pini të jetë ujë të vakët.
Sigurohuni që të konsumoni të paktën 2 litra ujë në ditë, dmth., Duhet të konsumoni të paktën 10-12 gota ujë të vakët çdo ditë. Uji i vakët e bën trupin tonë metabolikisht aktiv, gjë që gjithashtu na ndihmon të zvogëlojmë yndyrën e trupit.

 

Hapi 2: Pini ndonjë lloj pije për humbje peshe sipas dëshirës suaj.
Këtu është një e mirë: Shto fara xhenxhefili dhe fara qimnon në ujë të valë dhe lëreni të vlojë për 5 minuta dhe sigurohuni që uji të bëhet kafe. Trazojeni dhe pija për humbjen e peshës është gati.

 

Perdorni një gotë me këtë pije, 30 minuta para çdo vakt, qoftë mëngjes, drekë apo darkë. Kjo pije do të zvogëlojë urinë tuaj për ushqime të yndyrshme dhe jo të shendetshme dhe ndihmon tretjen .

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte dhunë, të bërtitura, sherre, biseda me zë të lartë, shoferë që vetëm i bien borive...

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...