“O Zot merre sa më parë nënën time”, Irini Qirjako tregon historinë e pazakontë: Shkova në koncert kur ajo ndërroi jetë

E ftuar në emisionin “Vila24 këtë mëngjes, me moderatoren Brunilda Lahe ishte këngëtarja e mirënjohur Irini Qirjako. Në një rrëfim emocionues ajo ndau me shikuesit momentin e h mbjes së nënës së saj.

 

“Ajo nuk v ajti por iku shumë shpejt, për 4 ditë u largua nga jeta. Shkova në Athinë dhe pashë se si ishte tr nsformuar.

 

Thosha me vete o Zot mere sa më parë vetëm nënë time mos ta shoh kështu. Kur u ktheva në Tiranë, sepse kisha një aktivitet shumë të rëndësishëm dhe nuk mund ta lija, jeta e artistit kjo është.

 

Në aeroport kur zbrita e mora vesh që mamaja ime kishte nd rruar jetë. Im shoq dhe motrat nuk ma thanë por vajza në telefon ,

 

q va sa q va në aeroport dhe u ktheva. H mbja e nënës qenka shumë e dh mbshme. Falë saj jam bërë artiste,një grua e hekurt, punonte me burrat në zetor vetëm që unë të vazhdoja shkollën”- tregoi këngëtarja.

 

Kujtojmë se së fundmi këngëtarja mjaft e dashur për publikun ishte pjesë e “DWTS” ku shfaqi një dimension tjetër të asaj që kemi parë zakonisht.

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora foli rreth destinacioeve që mudn të zgjedhim për të pushuar...

“Ishte për t’u bërë”/ Klodiana Lala zbardh detaje nga biseda e truprojës me agresorin që goditi Berishën

Gazetarja Klodiana Lala mbrëmjen e sotme ka dhënë detaje lidhur me sulmin ndaj Sali Berishës nga i riu Gerti Shehu.   Ajo deklaroi se pas një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...