Mos u keqkuptoni! Ky është burri me hundën më të gjatë në botë

Një burrë që kishte hundën më të gjatë në botë ka ngjallur reagime të shumta në internet pasi një imazh i tij i punuar nga dylli u rishfaq.

 

Thomas Wedders, nga Yorkshire, fitoi famë në shekullin e 18-të për hundën më të gjatë në botë e cila ishte 19 centimetra.

 

Rekordi i interpretuesit të cirkut udhëtues vazhdon edhe sot e kësaj dite, sipas rekordeve botërore Guinness, por vetëm punimet prej dylli kanë mbetur për të shfaqur hundën e tij të jashtëzakonshme.

 

Pasi një fotografi e figurës së tij prej dylli në një ekspozitë të Ripley’s Believe “It or Not” u shpërnda në Reddit, mijëra përdorues të mediave sociale komentuan tronditjen e tyre.

 

“Natyra e kishte rraskapitur aq shumë në detyrën për t’i dhënë hundën këtij sa kishte harruar fare t’i jepte trurin; ose ndoshta, hunda i nxori trurin jashtë përdorimit, ishin disa nga komentet fyese.

 

Por megjithatë, kjo ndoshta nuk është hunda më e gjatë në histori. Ka raportime se gjatë viteve 1770 në cirkun anglez, Thomas ëedders kishte hundë të gjatë 19 centimetërshe.

Tha se harxhon nga 7 dhe 8 mijë euro në muaj, flet shqiptarja: Talleshin me mua, po ja si i fitoj

Zoja Nushi është bërë njëra nga tiktokeret më të përcjellura shqiptare, për videot që sjell në këtë rrjet. E kjo famë i erdhi pak...

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...