I del emri si spiun i SHISH, nuk përmbahet polici shkodran: E di tan Shkodra…

Ka punuar 20 vite në Policinë e Shkodrës, por nuk do ta mendonte kurrë se emri i tij është pjesë e agjentëve të Shërbimit Informativ Shqiptar, të publikuar më herët nga hakerat iranianë.

 

“Problemi është se më kanë nxjerrë emrin dhe fotografinë në rrjetet sociale, Më njeh krejt Shkodra. Kam punuar në situatën e rrezikshme të ’97. Kam punuar me ndërgjegje.

 

Më kanë etiketuar si i dyshυar si spiun. Unë rrjedh nga një familje e persekutuar ku dy xhaxhallarët e mi janë mαrtirë të demokracisë, të dekoruar nga Presidenti i Republikës”, tha ai.

 

59-vjeçari, Mirash Rezaj, banues në fshatin Suka Dajç të Shkodrës, tregon se lajmin e ka marrë nga miq nga diaspora dhe është habitur. Ai thotë se nuk rrjedh nga një familje spiune dhe e njohin të gjithë.

 

“Lajmin e kam marrë vesh nga shokët, kushërinj, miq dhe dashamirës, nga diaspora e Amerikës.

Lajmin e kam prit me një keqardhje të madhe, sepse nuk jam i asaj fushe. Ai që e ka nxjerrë emrin aty, ta marrin ta ziejnë dhe ti pijnë lëngun.

 

Dashamirësit e mi e dinë se kush jam”, tha ai. Ish-punonjësi i polίcisë, Mirash Rezaj, kërkon që emri i tij të hiqet nga ajo listë.

U largua nga politika dhe jeton i qetë/ Njihuni me jetën e Fatos Nanos, dhe 50 ‘sekretet’ që nuk i ka ditur askush për...

Që nga fëmijëria, pjesëmarrja në politikë, arrestimi, qëndrimi në burg, pafajësia, divorci, martesa e dytë me Xhoanën e deri te pesë tentativat për vrasje.   Nano...

Horoskopi ditor, e marte date 6 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox  Dashi: Takimet në këtë të martë 6, do të jenë shumë pasionante, do të favorizohen njohjet e reja dhe në përgjithësi nëse jeni...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME