FOTO/ Pagën 70 mijë lekë, kush ia financon luksin e shfrenuar polices së famshme të Elbasanit?

Anisa Kostani “luftoi” fort për rikthimin e saj në detyrë si nënkomisares pranë sektorit të krimit ekonomik në drejtorinë e Elbasanit, por rroga duket se është e fundit që i intereson nga ky pozicion.

 

Pozicioni i saj pranë drejtorisë së Elbasanit paguhet 70 mijë lekë në muaj, që me një xhiro të shpejt në rrjetet e saj sociale kjo shumë nuk mbulon as pjesën më të vogël të shpenzimeve të saj.

 

Kostani njihet edhe për faktin se jeton me një gjarpër të cilin e shohim shpesh rreth qafës së saj dhe me siguri rroga e marë nga institucionet shtetërore i dedikohet plotësisht atij.

 

Nënkomisraja nuk nguron të ekspozojë jetën e luksit, udhëtimet e shtrenjta dhe mjaft të shpeshta siç i shihni në fotot e bashkëngjitura, rroba të markave luksoze, makinat nga më të fundit dhe sigurisht nuk mungojnë xhirot me jaht.

 

Pra nëse jo rroga, kush e ja financon luksin nënkomisares së Elbasanit?

 

Lidhja me elementë kriminalë ka qenë një sfidë e përhershme e Policisë së Shtetit, sfidë e cila bëhet edhe më e fortë në rastet e një qyteti siç është Elbasani, i cilësuar si një kalim i rendësishëm i trafikut të drogës. Nisur nga situata e krijuar, policia ka nisur vettingun për punonjësit e saj, por duket se nuk ka ndryshuar ndonjë gjë e madhe, për aq kohë sa punonjës policie nuk tremben të shpalosin jetën luksoze pavarësisht se paga nuk ua mundëson.

 

 

 

 

 

 

 

(Video) Gazetari shqiptar bën gafën e madhe, ngatërron Eli Farën me ish-Missin nga Kosova

Gazetari shqiptar, Isli Islami “e ka ngatërruar” ish-missin Afërdita Paçaradën me këngëtaren Eli Fara.   Teksa ka uruar kolegun e tij Olti Currin për eksperiencën e...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...