Çfarë po ndodh? Lori Hoxha shkarkon kunatin e saj, Ledion Liçon nga posti drejtues në “Top Media”

“Top Media” ka qenë në fokusin e lajmeve së fundmi, për shkak të marrjes së Grida Dumës si moderatore, politikanes që la mandatin për të moderuar një emision.

 

Megjithatë edhe përplasjet e shumta, menaxhimi i televizionit, ortakërina me inceneratorët, drejtimi nga Vjollca Hoxha, apo marrja e menaxhimit ekzekutiv dhe departamentit të informacionit nga Lori Hoxha, nuk mbeten pas. Dhe kur mendojmë se nuk mund të surprizohemi më shumë, një lajm i ri ka dalë në dritë.

 

Sot Lori Hoxha ka shkarkuar nga detyra kunatin e saj Ledion Liçon, bashkëshortin e Sara Hoxhës, i cili ishte dhe njeriu që drejtonte “Top Neës”-in pas largimit nga ky televizion gati një vit më parë të Ben Blushit.

 

CNA.al ka raporton se Ledioni drejtonte kanalin “Top Neës”, i cili tashmë do të drejtohet nga një tjetër gazetar që është edhe mbajtësi i një portali, të lidhur fort dhe ky i fundit me kompanitë e inceneratorëve.

 

Në emër të familjarëve të tij të afërt, kompanitë e inceneratorëve paguanin para në disa “biznese mediatike” të regjistruara në godinën e “Top Channel”.

 

Ledioni është shkarkuar dhe “Top Neës” tashmë do të ketë një drejtues të rinj, por burime i thanë CNA.al bëhet fjalë për një marrëveshje më shumë sesa mediatike, një marrëveshje biznesi. Duket një marrëdhënie qiramarrje apo dhënie në përdorim e “Top Neës”-it për tu përdorur si një propagandë e gjatë e fushatës elektorale që duket se këtë herë ka filluar shumë kohë përpara afatit të datës së zgjedhjeve.

 

Por gjithsesi duket se zgjedhjet kanë ndikuar jo pak. Aq e fortë është marrëveshja sa Lori Hoxha është detyruar të shkarkojë dhe të largojë nga “Top Neës”-i kunatin e saj Ledion Liço./Burimi:CNA.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...