50-vjeçari vrapon për më shumë se 3 orë në maratonë duke pirë cigare

Pjesëmarrja në një maratonë vrapi është diçka mjaft rraskapitëse veçanërisht për mushkëritë dhe sistemin e frymëmarrjes. Por në Kinë një burrë ka vendosur ta bëjë këtë duke pirë cigare.

 

Më 6 nëntor, një vrapues me pseudonimin “Uncle Chen” vrapoi në maratonën e Xin’anjiang për tre orë e 28 minuta ndërsa pinte cigare.

 

Pas garës, fotot e kinezit 50-vjecar “Uncle Chen” duke pirë duhan u shfaqën kudo në media dhe rrjete sociale duke u bërë virale.

 

Kur njerëzit në internet filluan të vënë në dyshim pjesëmarrjen e tij, organizatorët e maratonës ndanë certifikatën e tij të vrapimit. Ai përfundoi garën i 574-ti në nga një grup prej gati 1,500 konkurrentësh ndërsa pinte duhan.

 

Kjo nuk është hera e parë që kinezi, i cili është 50 vjeç, fiton famë për pirjen e duhanit ndërsa konkurronte në një garë.

 

“Uncle Chen” u fotografua gjithashtu duke vrapuar në Maratonën Guangzhou 2018 dhe Maratonën Xiamen 2019 ndërsa pinte cigare.

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë pas martesës. Mediat e huaja shkruajnë se Flint humbi jetën papritur, duke lënë zemërthyer familjen,...

Fjalët e fundit të 35-vjeçares shtatzënë që u ekzekutua nga burri: Pasha këtë fëmijë që…

Djerreth orës 18:00 para Klinikës së Gjinekologjisë ka ndodhur humbje jete. Dyshohet se ish-burri ka vrarë gruan e tij shtatzënë. Ngjarja e saj ndodhi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...