“Burrin tënd unë e mbaja në ajër, ti vishje çizmet e shkoje te lopa” dashnorja kapet keq me gruan te Arditi

Një nënë u përball me vajzën e saj, Sonila, së cilës i kërkoi të bëjë çdo përpjekje për të njohur atësinë e fëmijës diten e djeshme ne Shihemi ne Gjyq. Gjatë rubrikës Sonila tregoi se fëmija i saj vinte nga një bashkëjetesë me një burrë të martuar, i cili kishte dy vajza dhe që quhej Gëzim.

 

Ajo tregoi se kishte marrë vesh për martesën dhe fëmijët e tij 3 pas tre vitesh lidhje me të dhe i kishte kërkuar ta ndërprisnin marrëdhënien, por ai e k ë rcënon duke i thënë: “Unë të v ras nëse ti ikën”.

 

Kështu bashkëjetesa vazhdoi për 23 vite. Në seancën e kaluar u folën edhe shumë fjalë për familjen tjetër, ku u përmend Flora, bashkëshortja e Gëzimit dhe vajza Denisa.Të indi njuara ata donin ta sqaronin këtë situatë dhe sot në “Shihemi në gj yq” u përballën me njëra-tjetrën.

 

Flora, gruaja e lig jshme e Gëzimit: Kush je ti që of endon? Ti do përballesh me ligjin. Unë jam gruaja.

 

Sonila, bashkëjet uesja: Unë të çaj në dy sh moj, qe lbësirë.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Të lumtë për fjalorin sepse në radhë të parë prezanton vetveten.

 

vSonila, bashkëjetuesja: Mu zh duk ti…

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Të njohim shumë mirë se kush je sepse ke 23 vjet…

 

Sonila, bashkëjetuesja: Qelbësirë m*ti.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Ti ke prekur shumë shumë rëndë karakterin e një femre.

 

Eni Çobani: Sonila, nuk mund të tolerojmë një gjuhë të tillë në publik.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Ke dëgjuar se sa mirë mund t’ia dalë një femër sot në realitetin shqiptar?

 

Sonila, bashkëjetuesja: Mua çunin ma peshon, telefonin 100 mijë lekë ia ka ble. Po ti moj ti, që e çon babën tënd me vjedhë që të sjellë ty. Si e pranon? Apo ajo grua që i iku burri…

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Atë aty e ka gruan e tij, po ty çfarë të ka?

 

Sonila, bashkëjetuesja: Babin tënd e kapi tek shtëpia ime, po i pëlqente? Me atë grua kam punuar dy vjet në lokal unë, e di mirë ajo.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Ti do të mbash përgjegjësi…

 

Sonila, bashkëjetuesja: Përgjegjësi do mbash ti me nënën tënde që ma keni quajtur çunin kopil.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Më gjej një provë që e kam bërë unë këtë.

 

Sonila, bashkëjetuesja: Ti s’do gjesh babën e fëmijës tënd.

 

Eni Çobani: Denisa ti duhet të pranosh që babai jot ka bërë një gabim shumë të rëndë.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: E pranoj.

 

Eni Çobani: Ai është lidhur me këtë zonjë, ka sjellë në jetë një fëmijë dhe kjo zonjë që gulçon sot, e bën sepse babai jot e mbanë zvarrë prej 22 vjetësh.

 

Sonila, bashkëjetuesja: Unë të çaj në dysh dhe e kam burgun hapur.

 

Denisa, vajza e Gëzimit: Zonja Eni një njeri nuk mund ta mbash zvarrë për kaq shumë vite, ajo e ka pranuar pozicionin e saj.

 

Sonila, bashkëjetuesja: Unë e gjeta një, por ti s’do gjesh hiç se je… Kush je ti moj?

 

Flora, gruaja e ligjshme e Gëzimit: Unë jam një zonjë, ndërsa ti për mua s’je asgjë.

 

Sonila, bashkëjetuesja: Po pse vinte tek unë ai… sepse unë e mbaja, e peshoja. Kurse t’i vishje çizmet e shkoje te lopa.

Ndodh edhe kjo! Kuvendi “zien” nga debati dhe tensionet e forta, deputeti i PS luan shah (FOTO)

Përjashtimi i kryetarit të PD-së Sali Berisha dhe katër deputetëve të tjerë nga Kuvendi si dhe mosprania e kryeministrit Edi Rama për interpelancën me...

Kiara e Luizi e ‘kurorëzuan martesën’ me puthje në buzë, vjen reagimi nga Butrinti!

Izolimi bën të vetën. Një pjesë e banorëve kanë treguar se po “humbin” idenë e realitetit dhe jetës jashtë, kanë harruar të harrojnë fjalët...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME