Pse ndodhet xhepi i vogël në xhinse? Nuk do ta besoni për çfarë shërben

Ka një përgjigje për pyetjen që mund t’i ketë shkuar në mëndje të gjithëve që veshin xhinse. Edhe pse ka shumë pak njerëz që në fakt përdorin xhepin e vogël në pjesën e përparme të xhinseve, por pavarësisht sa pantallona të reja blejmë, duket se është gjithmonë aty, duke pritur.

 

Përveç katër klasikëve, dy prapa dhe dy përpara, ka edhe një xhep të vogël që shumica prej nesh as nuk i kushtojmë vëmendje. Duket se është madhësia e duhur për të mbajtur disa monedha, por është shumë e ngushtë për qasje të lehtë kur nevojitet.

 

Pra, pse është në të vërtetë xhepi i vogël në xhinse?

 

Është vërtetuar ndër vite që nuk është estetike, dhe pavarësisht thashethemeve që mund të keni dëgjuar kur keni pyetur veten për herë të parë gjithë ato vite më parë, nuk bëhet fjalë as për monedha…

 

Megjithatë, ka një arsye që Levi Strauss ta vendosë atje, njeriu i parë që krijoi xhinse me pesë xhepa dhe më pas të imituar nga shumica e stilistëve.

 

Prandaj, ky xhep quhet “xhepi i orës” dhe në këtë pikë, kur u krijuan për herë të parë xhinset, burrat që i mbanin ato vendosnin orën e tyre, e njohur edhe si orë xhepi.

 

Orët e xhepit mund të mos jenë më në modë dhe nuk i mbajmë çdo ditë, por xhepi i vogël në anën e djathtë të xhinseve ka mbetur.

 

Pasi mësuan për qëllimin fillestar të xhepit, shumë përdorues të rrjetit pranuan se kishin gjetur përdorimet e tyre për të, nga mbajtja e shiritave të flokëve dhe AirPods deri tek kapjet e kitarës dhe çakmakët

 

Tani është e vështirë të imagjinohet një palë xhinse pa xhepin e vogël, kështu që ndoshta në të ardhmen do të shpikim ndonjë pajisje të re të vogël për t’i dhënë asaj një qëllim të ri zyrtar në jetë.

“Ishte për t’u bërë”/ Klodiana Lala zbardh detaje nga biseda e truprojës me agresorin që goditi Berishën

Gazetarja Klodiana Lala mbrëmjen e sotme ka dhënë detaje lidhur me sulmin ndaj Sali Berishës nga i riu Gerti Shehu.   Ajo deklaroi se pas një...

Rama iu gjunjëzua kryeministrit të Luksenburgut. Pas këtij gjesti, të dy palët u panë duke…

I njohur për “One-man show”, shkruan TPZ, kryeministri Edi Rama, që është mikpritës i 29 liderëve evropianë, bëri një gjest të pazakontë, duke u...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...