Macja ecën 600 kilometra dhe kthehet në lagjen e saj të vjetër

Historia e një maceje që ka udhëtuar 600 kilometra për t’u kthyer në lagjen e saj të vjetër duket e pabesueshme, pasi duket se nuk e ka pëlqyer shtëpinë e saj të re.

 

Një familje u zhvendos në rajonin Orne të Francës për biznes një vit më parë dhe natyrisht i mori me vete të tre macet.

 

Njëra prej tyre, megjithatë, nuk mundi të mësohej me mjedisin e ri dhe u zhduk në gusht 2021. Pas 13 muajsh ajo u gjet pranë shtëpisë së mëparshme të familjes.

 

Një çift e gjeti macen poshtë një makine dhe postoi një foto të kafshës në faqen e internetit të kafshëve të humbura, Pet Alert, dhe kështu u krijua lidhja.

 

Macja u dërgua te veterineri, i cili konfirmoi se kafsha e zhdukur ishte 10 vjeç dhe ishte sterilizuar.

 

Macja ishte e rraskapitur, e uritur dhe peshonte vetëm një kilogram kur u gjet.

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar të gjithë banorët, por edhe teleshikuesit.   Dea: Ja kam thënë edhe Amosit dhe të gjithëve. E...

Luizi habit: Kiara hajde puthemi që mos të dalësh ti dhe të kapim finalen

Luizi dhe Kiara në një moment që janë ndodhur vetëm së bashku janë shprehur sërish më njëri tjetrin për lidhjen e tyre.   Kiara e ka...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Lekët i dua si vdekja”, burri rrëzon deklaratën e gruas me një puthje të ëmbël

Seanca e “Shihemi në Gjyq” ka mbërritur drejt fundit...

(video) Sipas Zhakut: Luizit i duhet një…sikar! E çfarë ishte kjo?

Zhaklina është opinioniste e këtij edicioni të Big Brother...

Sëmuret Luizi gjatë natës, banorët i rrinë afër! “Po u sëmure ti, u mbyll Big Brother”

Mbrëmjen e djeshme në spektaklin e rradhës të Big...