I riu shqiptar me zemër të madhe, i shpëton jetën maces! Reagimi i saj është më njerëzor sesa vetë njerëzit (video)

Keqtrajtimi i kafshëve ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes në Shqipëri. Kemi qenë shpesh dëshmitarë të rasteve të bëra publike ku shihen njerëz që dhunojnë kafshët në rrugë, madje ka dhe nga ata që shpesh edhe i lënë pa ujë dhe ushqim për ditë të tëra.

 

Por në Shqipëri dhe në Tiranë nuk ka vetëm person të tillë, ka dhe njerëz me zemër të madhe që shpesh i ndihmojnë kafshët.

 

Në rrjet qarkullon një video ku shihet një djalë i cili ndal makinën e tij në rrugë për t’i ardhur në ndihmë një maceje e cila kishte ngelur në një pusetë. Mjafton të shohësh reagimin e maces në fund të videos për të kuptuar se edhe kafshët kanë shpirt dhe ndjenja.

 

Pak dite me pare jë 17-vjeçar nga Vlora, ka bërë një gjest të vogël heroik, por me shumë peshë për të sjellë sa më shumë vepra të mira.

 

I riu ka parë që një zog ka rënë nga një makinë në mes të rrugës dhe e ka parë atë duke u përpëlitur. Menjëherë ai ka shkuar, ka ndaluar makinën që po vinte me shpejtës drejt tij, që mund ta shtypte zogun, dhe e ka marrë.

 

Mësohet se pasi e ka marrë nga rruga, 17-vjeçari e ka dërguar zogun pranë një qendre veterinarie. Sa më shumë djem dhe raste të tilla pacim!

 

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...