Fëmijët i sollën në azil, dy të moshuarit gjejnë dashurinë në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Tiranë

Historia si ata kanë përfunduar në azil është e trishtë… por ata rrëfejnë si fati dhe dashuria u buzëqeshi sërish. Dashuria nuk njeh moshë dhe as vend.

 

Ndonjëherë atë mund ta takosh aty ku nuk e mendon edhe në moshë të thyer. Kjo është historia e Et`hemit dhe Vangjelicës, çiftit në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Tiranë.

 

82 vjeçari, Et’hemi ka kaluar 5 vite i vetëm në këtë azil, deri kur erdhi Vangjelica, 73 vjeçe. Dëshira për të jetuar emocionet deri në fund, kapërceu çdo barrierë tek 2 të moshuarit

 

Vangjelica ka 6 fëmijë, ndërsa Et`hemi ka 3 por asnjëri prej tyre s’i ka takuar pasi janë jashtë vendit. Tani kanë vetëm njëri-tjetrin, mes dashurisë dhe xhelozisë. Mes emocionesh, si të ishin të rinj gjimnazi,

 

të dy tregojnë si e shkëmbyen puthjen e parë në azil. Rrugët e tyre u bashkuan që të krijojnë familje, pasi çdo e keqe lë një dritare të vogël për të mirën.

 

Historia e Et’hemit dhe Vangjelicës padyshim nuk është aspak e zakontë, por është e vërtetë që dashuria nuk njeh moshë dhe kushdo e meriton të jetë i lumtur.

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Ndër të tjera, Ronaldo...

Fituesi merr 200 mijë euro, nisin skenat me pullë të kuqe në ‘Big Brother Vip Kosova’

Ka startuar spektakli i madh i “Big Brother VIP Kosova”, në shtëpi janë futur 15 banorë. Banorët kanë filluar duke u ambientuar me shtëpinë.   E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...