Shtohen ndjeshëm tërmetet e fuqishme, çfarë paralajmërojnë? Besimtarët thonë se është afruar fundi i botës

Një numër i madh tërmetesh të fuqishme janë shënuar në zona të ndryshme të globit gjatë ditëve të fundit duke rritur shqetësimet e ekspertëve për një shtim të aktivitetit të lëvizjes së pllakave tektonike.

 

Dy ditë më parë, ishujt Tonga u goditën nga një tërmet me magnitudë 7.3 të shkallër Rihter, e cila konsiderohet tepër e madhe në kushte normale.

 

Ndërkohë, një tjetër tërmet i fuqishëm u shënua sot teksa ishujt Fiji u goditën nga një lëkundje 7 të shkallës Rihter.

 

Tërmete të tjera me magnitude të mëdha, por jo kaq të fuqishme sa të parat kanë goditur edhe zona të tjera të globit duke bërë që konspiracionistët të nisin të hedhin dyshime për shkakun e vërtetë të tyre, kurse disa besimtarë të besimeve të ndryshme janë të bindur se shtimi i tërmeteve është një paralajmërim për afrimin e fundit të botës.

Vijon sherri, Antonela i përgjigjet Big Mamës pas akuzave që i bëri: E vetmja kohë kur kishe rëndësi ishte…

Antonela Berisha ka reaguar pas deklaratës së Big Mamës ku tha se ajo nuk ishte artiste.   Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë një loje në...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...