Prοfecia e Nostradamusit për vitin 2023 – 7 muaj të gjatë për gjithë njerëzimin…

Nostadamus konsiderohet nga shumë njerëz si një nga shkrimtarët më të famshëm dhe më të rëndësishëm të profecive në histori.

Ai është më i famshmi për librin e tij Profecitë, i cili përbëhet nga katrante të rimuara, të mbledhura në grupe prej njëqind, në librin Centuries et profeties, 1555.

Mbështetësit e besueshmërisë së këtyre shkrimeve i atribuojnë Nostradamusit aftësinë për të parashikuar një numër të pabesueshëm ngjarjesh në historinë e botës.

Sipas tij nuk do të jetë një gjë kalimtare: do të jenë shtatë muaj armiqësi, të karakterizuara nga “uria, zjarri, gjaku, murtaja dhe një dσzë e dyfishtë e të gjitha fatkeqesive”.

2023-shi do të hapet me një luftë sipas Nostradamusit. Këto fjalë jo gjenden në manualin e Nostradamusit, “Profecitë”, një vëllim i vitit 1555, i cili përmban 947 parashikime në lidhje me të ardhmen.

Duke shpresuar që këto ngjarje të mos ndodhin pasi ato janë ende interpretime të një libri hermetik të shkruar 500 vjet më parë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...