Ngjit malet shqiptare, 62-vjeçarja: Më pëlqen të pi raki, nuk e shty dot pa një gotë

Alpinistja, Ladi Sulo thotë se preferon të konsumojë raki kur ulet me shoqërinë e saj. Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, 62-vjeçarja u shpreh se konsumon një gotë raki në ditë, megjithatë nënvizoi se nuk duhet të ab uzohet.

 

Sipas saj, rakia nuk ka të bëjë me jetëgjatësinë e njeriut, por ngjitja në mal ndikon në të.

 

“Tequila-n e kam provuar sigurisht, për kuriozitet. Unë pi r aki. E vërteta është se unë e marr nga Përmeti, nga vendlindja ime. Fatke qësia është që nuk pi dot atë që marr, sepse dua atë që është në klub, sepse ulesh me një shoqëri dhe shtyhet muhabeti.

 

Sigurisht, me shoqëri po, edhe e Skraparit është e mirë. Megjithatë sot kudo në Shqipëri prodhohet raki e mirë. Unë nuk jam shumë dakord, sepse alk ooli të krijon edhe probleme, unë pi një teke në ditë”, theksoi ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...