”Jemi bërë si kopsht zoologjik”/ Debate të forta mes Alketa Vejsiut dhe Luanës?

Luana Vjollca ka nisur emisionin e saj prime time, për herë të parë në ekranin e TV KLAN. Por të gjithë e dimë lidhjen e ngushtë të Alekta Vejsiut me këtë televizion dhe duket se ardhja e Luana Vjollcës ka ngritur “antenat e rivalitet” të Alketa Vejsiut.

 

Ende pa nisur “Zemër Luana” kunjat e Alketës për moderatoren u shprehun hapur. Si filim ajo tha se “është bërë nami për Dance Albania. Kemi patur një letër nga Fevziu, një tjetër nga Gjebrea, një nga Magjistari pasdite, edhe Luana Vjollca tani që është hyrja më e re në formacion, ankohen të gjithë për ne.”.

 

Por në punatën e fundit të Dance Albania, pas transmetimit të emisionit të parë të Luanës, tonet e Alketës kanë qenë më të forta. “Jemi kthyer këtu në televizionin Klan në një kopsht të vërtetë zoologjik, kemi tigra, gjirafa, mjellma”.

 

Kaq mjaftoi që deklarata e saj të bëjë xhiron e rrjetit. Një tjetër moment ishte dhe kur Alketa përmendi klikimet, teksa Melisa po tregonte se ka marrë 1 milion klikime për një kërcim. “Ne kemi 25 vjet që punojmë e s’po marrim 1 milion”,-tha Alketa.

 

Kujtojmë këtu se emisioni i Luanës mori gjysmë milioni për 24 orë.

 

Por çfarë na bën habi te Alketa Vejsiu?

 

Moderatorja njihet për solidaritetin mes riv aleve të saj më të mëdha në ekran, nëse mund t’i quajmë të tilla, shkruan Albeu.com.

 

Ajo nuk ka nguruar të komplimentojë Arbana Osmanin, Lori Hoxhën apo së fundmi edhe Bora Zemanin e cila moderon “Daning With The Stars”.

 

Inatet e vjetra:

Në 2019 Alketa Vejsiu prezantoi festivalin e Këngës në RTSH i cili rezultoi një nga Festivalet më me shumë zhurmë, kritika e përballje mes VIP-ash.

 

Shumë e sulmuar ishte edhe vetë Alketa de një prej “su lmeve” erdhi nga Marina vjollca në Klanifronia nëpërmjet një skeçi.

 

“Ok, po iki të ndërroj fustanin”, tha Marina, duke ironizuar faktin që Alketa ndërroi shumë fustane e duke shtuar më vonë se: “Nuk ka kuptim një festival pa një prezantuese që të jetë këngëtare.”

 

Mes gjithë tensioneve që ndodhej, Alketa nuk e priti aspak mirë këtë imitim dhe bëri një kundër-su lm në revistën e saj.

 

“Jeta e sheikeve” sa i pëlqen vajzave shqiptare!”, shkruhej në postim shoqëruar me foton e motrave Vjollca.

Vijon sherri, Antonela i përgjigjet Big Mamës pas akuzave që i bëri: E vetmja kohë kur kishe rëndësi ishte…

Antonela Berisha ka reaguar pas deklaratës së Big Mamës ku tha se ajo nuk ishte artiste.   Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë një loje në...

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...