Bujar Qamili: Këngetaret e reja shqiptare e përdorin shumë …

Këngëtari shkodran Bujar Qamili në emisionin “Why Not” foli rreth ndryshimeve që kanë ndodhur në muzikë me kalimin e viteve.

 

Por si ndihet për faktin që tani çdo gjë është në internet në You Tube?

 

Bujar Qamilit: Sigurisht që çdo gjë tani është më mirë. Më parë nëse ndodhte diçka gjatë rregjistrimit të këngës duhet ta filloje nga fillimi dhe njëherë. Tani e bën këngën, nëse dëshiron të bësh të dytën shkon e pi një kafe vjen më vonë. Janë disa këngëtare madje fillojnë e lëvizin me autotune dhe ju del zëri bukuri.

 

Ne nuk kemi pasur këto mundësi. Ne kur kemi dalë me këndu në skenë përveç emocionit ne jemi dridhur përpara komisionit. Ka qenë një komision që quhej atëherë “Komisioni i Komitetit të Partisë” kanë qenë me shkollë të lartë të gjithë. Më tha një ditë gruaja duke qeshur,” A ke naj studio” “Pse i thashë çfarë duhet?” Tha ‘Kot kam qejf me bërë nja 4 a 5 këngë.’

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME