Anna Gjebrea konkurente në “Kënga Magjike”? Çfarë i ka thënë Arditi vajzës së tij

Ardit Gjebrea përvcse është një nga kantautorët më të njohurë në Shqipëri, prej vitesh është edhe producent e drejtues i “Kënga Magjike”, festival prestigjoz i muzikës shqiptare.

 

E duket se pasionin e tij për muzikën e ka trashëguar totalisht vajza e tij, Anna, e cila në pak vite ka arritur të bëhet pjesë e tregut muzikor, madje të përfaqësojë edhe Shqipërinë në “Junior Eurovizion”.

 

Së fundmi Anna ka publikuar edhe këngën e saj më të re, “Just Dance” dhe e ftuar tek “Rudina” për të promovuar pikërisht këtë projekt ka zbuluar një detaj interesant që lidhet me festivalin e babait të saj. Kështu, tani që është praktikisht këngëtare, nisur nga projektet që ka realizuar dhe që është pjesë e tregut, ajo u pyet nëse e ka menduar pjesëmarrjen në “Kënga Magjike”, ashtu sic të gjithë artistët shqiptarë e konsiderojnë cdo vit.

 

Anna tha se në fakt pjesëmarrja e saj në festival do ishte konflikti interesi, megjithatë pranoi se ja ka kërkuar Arditit që të marrë pjesë, por nuk do të konkurojë.

 

“Është konflikt interesi, nuk mund të marr pjesë duke qenë babi im producenti… Unë nuk mund të konkurroj. Po unë kam disa kohë që i them babit që të konkurroj te “Kënga Magjike”, ndalova së thëni dhe këtë vit… Më ka thënë mendoj se je gati me këtë këngën”, – tha Gjebrea, e cila në fakt edhe pse nuk ka konkuruar dhe me gjasë nuk do ta bëjë, skenën e këtij festivali në fakt e ka prekur.

 

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte dhunë, të bërtitura, sherre, biseda me zë të lartë, shoferë që vetëm i bien borive...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...