Eduart Grishaj e konfirmon: “Arbana do të drejtojë festivalin e Rtsh”

Është përfolur në media se Arbana Osmani do të jetë prezantuesja e edicionit të 61-të të Festivalit të Rtsh,

por deri tani nuk kemi patur asnjë konfirmim nga moderatorja (e cila të dielën e kaliar ishte e ftuar në e Diell dhe nuk u pyet për këtë çështje).

Megjithatë partneri i saj Eduart Grishaj ka qenë ai që ka konfirmuar lajmin se Arbana dhe Edi do të jenë pjesë e festivalit të fundvitit.

Ai për herë të parë si regjisor i këtij festivali dhe ajo si moderatore.I ftuar në programin “Ditë pas dite” Grishaj i është përgjigjur kureshtjes së moderatorëve se si ndihet për këtë hap të ri në karrierën e tij.

 

”E di si më duket sikur luan me Tiranën apo Vllazninë dhe vjen një moment që luan me Kombëtaren. Ne jemi rritur me Festivalin e fundvitit, i cili ishte i vetmi program që ne e prisnim dhe kam një ndjeshmëri të mirë për këtë gjë.

Mendoj që jemi bërë një grup që po japim maksimumin edhe duke ndryshuar disa gjëra që ne mendojmë se mund të ishim bërë më mirë dhe që ne do të bëjmë një revolucion.

Një nga elementët që ne mendojmë se mund të jetë interesant është votimi i publikut, pra do ta zgjedhë ai se cila këngë do të shkojë në Eurovision”, ka thënë Grishaj.

(Min 23:29)

 

 

 

 

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Pasuritë e çmendura të gazetarëve tanë nga Bledi Mane: “7.5 mln euro ne banke, rroga e tij arrinë në 37 mijë euro, ka 11...

Elita e gazetarise shqiptare mbetet ra ca më me katare dhe ndryshe nga komuniteti hallexhi i qindra mijerave gazetareve te ndershem, kjo elite vazhdon...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...