U martua pa dasmë, Edith Mihali: Kam pasur fat të madh në dashuri

Edith Mihali është sopranoja e cila na ka mrekulluar gjithmonë me zërin e saj melodioz, e përherë ka ngjallur kuriozitet për historinë e saj familjare qoftë me prindërit por dhe të njohjes së saj me bashkëshortin.

 

Së fundmi ajo është vlerësuar me çertifikatë Mirënjohje nga kreu i Bashkisë Erion Veliaj. Për këtë vlerësim ajo gjatë programit “Abc e Pasdites” me Ermal Peçin u shpreh se është ndjerë shumë mirë.

 

“Vlerësimi nga kryetari i Bashksië së Tiranës, më ka gëzuar pa masë. Ka kaluar një kohë që unë nuk jam në skenë dhe pse jam pedagoge, në moshën 34 vjeçe jam nderuar me ‘Artiste e Merituar’, në 2000 ‘Artiste e Madhe’. Më ka emocionuar shumë ky nderim, ai është shumë i kujdeshëm ndaj artistëve por në veçanti në artin e kultivuar.”

 

Çfarë mendon ajo për vlerësimin e munguar sa artistët janë gjallë, por kryesisht nga institucionet vjen një vlerësim pas ikjes së tyre nga jeta?

 

“Unë këtë e kam ndjerë kështu si ia bëtë juve pyetje vetes, ia bëj dhe unë. Nuk e kuptoj! Po marr shembullin tim pavarësisht se jam vlerësuar, në moshën 60 vjeçe unë kam qenë në punë, por dhe sot që jam 70 vjeç jam pedagoge, por asnjëherë në këto ditëlindjet e mia, përveç studentëve, asnjë institucion nuk është kujtuar. Të vjen keq por…”

 

Ne shohim çdo të dielë në ekranin e Tv Klan, ku është pjesë e llotarisë. Ajo tregoi se vetë nuk e ka provuar sepse nuk i lejohet por i ka qëlluar që një mikeshë e saj e afërt e ka fituar, por ajo nuk e ka njohur fare kur ishte në telefon.

 

“Pianistja ime Sevasti Dheri që kemi punuar në Akademi, me tha nuk më njohe zërin, ku moj i thashë. ‘Po fitova moj, 1 milionshin’. Ua, i thashë, jo. Ajo ishte një mikesha ime fare e ngushtë që i ra fati.”

 

Një marrëdhënie kaq e gjatë e saj me Kopin, si ia kanë dalë? Ndërkohë që sot ka kaq shumë ndarje e divorce. Ajo u shpreh se familja është përgjegjësi, do shumë durim dhe tolerencë sidomos kur ke fëmijë. Në këtë rast ka një 1 dhe ai 1 është fëmija.

Horoskoi ditor, e marte date 7 dhjetor 2022

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Afërdita pakamsa e trazuar ju fton të kushtoni më shumë vëmendje në dashuri, sepse këtë të mërkurë 7 mund të...

Shkoi në bashki për t’u martuar, por përballet me të papriturën më të madhe të jetës së tij

Një burrë nga Republika Domenikane është përballur me një të papritur pasi kishte vendosur që të martohej. 39 vjeçari shkoi në bashkinë e qytetit...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...