Nëse partneri juaj e ka këtë aplikacion në celularin e tij… ai po ju tradhton

Një ndikues i TikTok ka paralajmëruar ndjekësit e tij për një aplikacion të panjohur celular për të cilin çiftet duhet të shqetësohen.

 

Por pse;

 

Siç shpjegon ai, duke pasur dhe përdorue këtë aplikacion të maskuar, do të thotë se po ia punon atij/saj dhe me siguri po e tradhton partnerin/en

 

Aplikacioni në fjalë është një… kalkulator.

 

Ju mund të thoni tani, “epo të gjithë telefonat kanë një kalkulator”, por këtu qëndron hileja.

 

Duke qenë se ai/ajo e ka tashmë një në celularin e tij/saj, pse i duhet një kalkulator i dytë?

 

TikToker @nuggetonair tha në videon e tij: “Nëse po dilni me një djalë dhe shkoni në telefonin e tij dhe shkruani fjalën kalkulator dhe ai ka dy aplikacione llogaritëse, atëherë ai po ju tradhton.”

 

Ai shpjegon se emri është Calculator# Hide Photos Video dhe aplikacioni përdoret për të fshehur përmbajtjen dhe ruajtjen e të dhënave, foto, video, etjm, që duam të mbeten të fshehura.

 

Ikona është identike me aplikacionin e kalkulatorit, por në këtë rast “fsheh foto, video, dokumente, fjalëkalime, shënime, kontakte, etj.” /noa.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME