HISTORIA E NJË NËNE: MË VRISNI MUA, JO DJALIN

Nga Senad Nikshiqi 

 

Kjo është Bafte Dushaj, 56 vjeçe e cila vazhdon edhe sot ta kujtojë me lot në sy krimin e rëndë që bëri i biri.

 

Mëngjesin e 2 janarit 2016-të Esat Dushaj qëlloi për vdekje dy vëllezërit Abdullah dhe Skender Shkami, krim i cili u krye për motive të dobëta pasi autori insistonte të merrte për grua vajzën e njërit prej dy vëllezërve të vrarë. Autori u kap nga policia dhe sot vuan dënimin prej 35 vitesh në burgun e Burrelit.

 

Bafte Dushaj, nëna e autorit, e cila djalin e vogël e ka të sëmurë, nga frika se mund t’i vritet ka një mesazh i cili vjen për herë të parë shtatë vite pas ngjarjes dhe është një mesazh që mund ta bëjë vetëm një nënë për djalin.

 

E detyruar ta braktisë shtëpinë, pa përkrahje dhe pa punë, Bafte Dushaj e cila jeton në kushte emergjente bën apel për ndihmë.

 

U larguam nga fshati Drisht duke lënë pas historinë e trishtë me dy viktima të pafajshme, një person i dënuar me 35 vite burg dhe një nënë që kërkon të vritet ajo për krimin që bëri i biri.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...