Fotografi i njohur ndalon vajzën shqiptare në rrugë, i realizon setin e mahnitës fotografik

Fotografi i njohur David Guerrero, i cili punon në Neë York dhe pjesë të saj, ka bërë gjithashtu ndalimin e njerëzve të zakonshëm në rrugë, të cilëve iu realizon fotosesione të mrekullueshme dhe duke i kthyer personazhet e tij në “yje” të vërtetë.

 

Guerrero i cili numëron miliona klikime në videot artistike dhe portretet që ai realizon, Së fundi i ka rastisur që të ndalojë një vajzë shqiptare që po kalonte në rrugë.

 

Pasi e ndaloi, mësoi se vajza quhej Fjolla Arifi.

 

“Një prej emrave më të mirë që kam rastisur”, u shpreh David.

 

Në videon ku fotografi i realizon një fotosesion vajzës shqiptare është publikuar në kanalin e tij zyrtar tashmë numëron miliona klikime dhe është kthyer ndër pesë videot më virale të tij.

 

E reja shqiptare u bë rastësisht pjesë e fotosesionit të tij, por ajo është një modele dhe blogere, e cila numëron mbi 200 mijë ndjekës në Instagram. Fjolla Arifi tregon se krahas punës si modele, është edhe autore që ka në fokus shëndetin mendor.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...