Tolluma. Receta e lehtë dhe origjinale

Perberesit:

100 gr gjalpë 240 gr ujë 2 lugë sheqer 1 majë luge kripë 130 gr miell 3 vezë 2 gr vanilinje Sheqer pluhur

 

METODA:
1. Në një tenxhere ku kemi hedhur ujin shkrijmë gjalpin me sheqerin dhe kripën. te gjithe perberesit treten mire

 

2. Më pas shtojmë miellin dhe e përziejmë.

 

3. Rrahim vezët me vaniljen dhe pak nga pak hidhini në brumë.

 

4. Transferoni masën në qeskën e pastiçerisë dhe skuqni churros me forma.

 

5. Shërbejeni me sheqer te pudrosur ose me salcën e çokollatës .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...