Nuk duhet ta lini asnjëherë ujin në këto vende në shtëpi, sjell fat të keq

Për të mos tërhequr gjërat negative, ka disa vende ku nuk duhet të mbani ujë në shtëpi.

 

Në të djathtë të derës së përparme

 

Kur jeni brenda përballë derës së përparme (vlen si për pjesën e jashtme ashtu edhe për pjesën e brendshme të shtëpisë) uji nuk duhet të jetë në anën e djathtë. Me sa duket, tërheq energji të keqe, si për familjen ashtu edhe për marrëdhënien. Kjo vlen veçanërisht për burrat e martuar, të cilët, sipas këtyre bindjeve, do të jenë të prirur për të tradhtuar.

 

Në dhomën e gjumit

Uji, sipas Feng Shui-t, është gjithmonë Yang, ndërsa dhoma e gjumit është Yin. Këto dy elemente nuk përputhen fare dhe për këtë arsye nuk rekomandohet mbajtja e ujit në dhomën e gjumit. Edhe fotot me motive uji nuk janë të dëshirueshme, sepse konsiderohet se dëmton mbytjen dhe marrëdhëniet bashkëshortore.

 

Nën shkallët

Ju mund të mendoni se hapësira është ideale për një akuarium ose vazo lulesh, por kjo nuk është aspak një ide e mirë. Domethënë, duke ecur nëpër shkallët, ju në mënyrë simbolike shkelni mbi këto simbole të pasurisë dhe lumturisë.

 

Pas shpine

Ajo që duhet të kujdeseni gjithashtu është që akuariumet apo pikturat me motive uji të mos ju qëndrojnë pas shpine ndërsa jeni ulur apo pushoni. Uji, kur pozicionohet kështu, sjell ndryshime të papritura negative në planin e biznesit dhe atë personal, ndaj duhet ta mbani nën kontroll këtë element. Kjo nuk vlen për vazot dhe rubinetat.

 

Ky besim vlen veçanërisht për fëmijët, të vegjël apo të rritur, dhe vendosja e ujit poshtë shkallëve mund t’u shkaktojë atyre dëme të mëdha financiare.

Ujë i ndenjur

 

Sigurohuni që të mos mbani ujë të ndenjur që kalbet ose mban erë në shtëpinë tuaj. Pavarësisht nëse është edhe një akuarium apo një terrarium, apo edhe një gotë e zakonshme me ujë që keni harruar, pra është ulur në një dollap apo komodinë për ditë të tëra, tërheq energji të keqe.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME