“Është një provokim i ndyrë”, Sonila Meço “joshet” nga transferta e parave

“Nëse do ju hidhnin para gabimisht në llogari nga banka do t’i kthenit apo do t’i mbanit.

 

Kësaj pyetjeje i është përgjigjur edhe moderatorja Sonila Meço, në “Aldo Morning Show”.

 

“Kush është kjo bankë njëherë”, pyeti moderatorja me humor drejtuesin e emisionit. Më pas ajo nuk i ndal ngacmimet duke thënë se pyetja e moderatorit në këtë kohë krize është një provokim “i ndyrë”.

 

Sonila Meço: Ka ndodhur në shumë raste që bankat që kanë bërë një hedhje të tillë, ata që kanë raportuar, jo për vlera kaq të mëdha, për vlera më të vogla, i kanë kompensuar madje me dyfishin. Faleminderit që na njoftuat dhe ky është një kompensim që e merr banka.

 

Aldo: Kjo është reale apo është në ëndrra?

 

Sonila Meço: Jo, jo është reale, por jo me shuma të tilla. 350 mijë euro e kisha raportuar tani për të marrë 1 milionë e…

 

Aldo: Kaq e raportoj dhe un

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME