Hajdari i jep goditjen e fortë Sali Berishës: Të qëndrojnë larg zgjedhjeve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha nuk duhet të ndërhyjë në garën e primarave.

 

“Mendoj që do ishte mirë që Berisha të qëndronte larg kësaj gare. Unë e shikoj që Berisha është duke i qëndruar larg këtij procesi. Nëse do të shikojmë vërtetësinë e këtij procesi, roli i kryetarit në këtë proces duhet të jetë inekzistent.

 

Primarët në thelb janë një garë mes kandidaturave. Përfshirja e kryetarit do e dëmtonte këtë proces”, u shpreh Hajdari.

 

Gjatë fjalës së saj ajo u fokusua edhe tek protesta e 12 nëntorit, ku nënvizoi se të gjithë duhet të çmontojmë qeverinë arrogante të Edi Ramës.

 

“Protesta është kërkuar edhe më përpara, mund të quhet e vonuar, por edhe sfidat kane qenë shumë të mëdha. Ne shikojmë një qeveri tejet arrogante. Ky lloj mllefi, mos-shërbimi ndaj shtresave, ndaj qytetarëve në këto momente kaq të vështira për të qytetarët, duhet të kemi reagim ndaj Ramës. Të jemi bashkë për të çmontuar këtë qeveri arrogante. Qeveria Rama duhet të jetë në shënjestër”, u shpreh Hajdari.

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...