TUKA: 50% E POPULLSISË NË SHKODËR E PAPUNË

Nga Nereida Vitoja 

 

50% e fuqisë puëntore në Shkodër është e papunë.

 

Albert Tuka kryetar I bashkimit të sindikatave të pavarura, dega Shkodër ka deklaruar se mosha e cila është e aftë për punë ose emigron ose vuan nga papunësia. Ndërkohë që punëkërkuesit e papunë mbi 45 vjeç e kanë më të vështirë të gjejnë punë.

 

Tuka i bën thirrje qytetarëve për organizimin e protestave.

 

Një vit më parë, në këtë periudhë papunësia në Shkodër arrinte në nivelin 40% ndryshe nga sot ku shifrat flasin për një rritje prej 10%.

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

(Foto) Nga ‘Dancing With the Stars’ në ‘Big Brother’, ja cili është aktori i njohur që do bëhet pjesë

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...