Stuhia pushton Ballkanin, autoritetet u bëjne thirrje banorëve të shmangin daljet nga shtëpitë ne Greqi

 

I gjithe Ballkani ne reshje shiu ku priten dhe stuhi.

 

Autoritete greke kanë njoftuar popullatën të bëjë kujdes pasi mbi territorin e vendit do të ketë stuhi dhe shtrëngata shiu.

 

Sipas mbrojtjes civile ,moti i keq do të mbulojë Greqinë në një vijë prej gati 900 km.

 

Stuhia “Eva” pritet të mbulojë kryesisht zonën e Peloponezit, Atikës dhe të Greqisë kontinentale.

 

Mbrojtja civile u bëri thirrje banorëve të mos lëvizin nëse s’kanë një arsye serioze gjatë ditës së diel dhe të hënë.

 

Më herët autoritetet njoftuan se do jenë të mbyllur gjithë parqet dhe ambientet relaksuese në kryeqytetin e vendit.

 

U anuluan disa evente kulturore ndërsa asnjë lokal dhe dyqan tregëtar nuk do të hapet ditën e djelë.

 

 

https://fb.watch/gDm1KKXESc/

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...