Ju kujtohet Ponja e Portokallisë? Aktorja është bërë nënë e një djali, ja kush është partneri i saj

Ajo ishte një nga aktoret e spektaklit të humorit “ Portokalli “ që vështirë të harrohet për të qeshurat që ajo i sillte publikut në sallë por edhe telespektatorit.

 

E kemi fjalën për aktoren Ervina Kotolloshi, e cila nga shumë shqiptarë njihet si Ponja. Ajo u bë pjesë e shtëpisë së çdo shqiptari me rolin e saj si Shqiponja Dhëmbi, vajza nga Vithkuqi që kërkonte një burrë në Tiranë.

 

Disa vite më parë Ervina braktisi “Portokallinë” dhe së bashku me të edhe vendin për tu transferuar në Francë, ku filloi të ndiqte studimet e saj dhe jetoi për disa vite me radhë.

 

Ponja para disa kohësh ndodhej në Japoni, ku nuk dihej me saktësi qëllimi i vizitës së saj në kontinentin aziatik ku qëndroi për një kohë të gjatë.

 

Por Albeu.com ju tregon se arsyeja ishte dashuria. Partneri i “Ponjës” është aziatik dhe ata janë bërë prindër të një djali./albeu.com/

 

 

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora foli rreth destinacioeve që mudn të zgjedhim për të pushuar...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...