Investimi që shkon dëm! Në Shkodër, emigranti kthehet nga Greqia sepse nuk ka kush t’ia vjelë ullinjtë

Nga Klodian Zhivani

 

Në një plantacion me 1000 rrënjë ulliri në Shkodër, ka vetëm 3 punëtorë: Dy të moshuar 80-vjeçar dhe vetë pronari.

 

Mundin dhe djersën e 31 viteve në emigrim, Miri Shullani vendosi ti investojë në fshatin e tij të lindjes në Malin e Jushit në Vaun e Dejës. Sot është detyruar të lere bizneset e tij në Greqi dhe të kthehet në Shqipëri për të vjelë vetë ullinjtë pasi nuk po gjen punëtorë.

 

Të vetmin krah punë ka nënën e tij 80-vjeçare dhe një komshi, edhe ai i moshuar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...