Fëmijët pa dhëmbë/ Nuk u dalin prej vitesh, familja shqiptare kërkon ndihmë…

Eranda 5-vjeçare nuk ha dot një domate si gjithë moshatarët e saj. Ndërsa i vëllai edhe pse është 7 vjeç nuk shqipton fjalë të plota.

 

Që të dyve nuk u kanë dalë dhëmbët pasi u ranë ata të qumështit. Familja nga fshati Cerkovinë i Novoselës u konsultua me një stomatologe në Vlorë e cila u tha se do t’u dalin,

 

por kanë kaluar pothuaj katër vjet tregon gjyshja që kujdeset për të vegjlit. Fëmijët vazhdojnë të kenë vështirësi me të folur dhe përtypjen e ushqimit.

Top Channel u interesua te mjekja që është marrë drejtpërdrejt me fëmijët e cila nuk pranoi të flasë për rastin.

 

Pas kamerës stomatologia ende thotë se dalja e dhëmbëve do të ndodhë, por me vonesë.

Megjithatë familja në vështirësi ekonomike kërkon ndihmë dhe kujdes më të specializuar, në mënyrë që të vegjlit e tyre të mund të hanë dhe të flasin normalisht.

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...