Emigranti shqiptar zhgenjehet nga Gjermania nuk ja vlen. Ja sa euro te mbesin ne fund te muajit

Deklarata e një shqiptari nga Kosova është bërë virale në internet, kur thotë se Gjermania është në Kosovë, në kontekstin se fitimi në fund të fundit është i njëjtë.

 

 

Ai i mllefosur, thotë se fitimi në fund të muajit në Gjermani do të ju dalë 200 euro, pasi shpenzimet janë shumë të larta.

 

“Pse bre burrë po shkon në Gjermani, kur Gjermaninë e ke këtu. Gjermania t’i jep njëmijë e 500 euro, OK, t’i jep, por pasha zotin ki me pagu 600 euro banesë, ki me pagu 400-500 euro çka ha e çka pi. Çka të mbesin, 200 euro. Veç mërzia e tepërt është, tu e pasë Kosovën këtu, vendin tënd”, ka thënë ai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...