Dëmtohen parmakët e shëtitores në Shirokë/ Investimet publike pre e vandalizmave

Dëmtimet ndaj investimeve publike vazhdojnë të jene prezente në qytetin e Shkodrës. Kështu në shëtitoren e Shirokës së fundmi janë evidentuar dëme të mëdha në parmakët e anësore të saj.

 

Në pamje të parë mendohet se ky dëmtim ka ardhur nga drejtuesit e automjeteve të cilët duke humbur kontrollin e mjetit përplasen me parmakët anësore.

 

 

Me kalimin e viteve, edhe Shiroka si shumë të tjera në Shkodër ka rënë pre e vandalizmave të vazhdueshme, duke i prishur jo pak imazhin përballë përsëritjes se vazhdueshme te demtimeve te investimeve publike ne Shkoder.

 

 

Ndërkohë nga ana tjetër gjithë platforma prej druri e cili shërben si dekoracion është dëmtuar në shumë pjesë, ndërkohë autoritetet vendore e kanë kaluar në heshtje këtë fenomen.

 

 

Bashkia e ketij qyteti permes Drejtorisë së Sherbimeve publike disa herë i ka bere thirrje qytetareve qe te mbrojne investimet e perbashketa, e te denoncojne çdo rastBashkia gjithashtu ka kerkuar edhe bashkepunimin e policise dhe organeve te drejtesise, qe te identifikojne dhe vene para pergjegjesise personat ne fjale, qe po i shkaktojne nje dem te konsiderushem ekonomik kësaj bashkie.

 

Zona e Shirokës është një ndër më të vizituarat edhe fal afërsisë më qytetin e Shkodrës. Në fakt jo vetëm Shiroka por edhe By Passi nuk i ka shpëtuar vandalizmave dhe cdo ditë vijon të dëmtohet.

 

Krahas parmakeve ansore shpetim nga demtimet nuk kane gjetur as shtyllat e ndricimit.E keshtu edhe ato pak investime qe jane realizuar, nuk zgjasin shume, pasi vete dora e njeriut i shkatërron ato.

Mësohet arsyeja e vërtetë se pse Valbona Mema bëri gati valixhet për tu larguar nga “Big Brother VIP”!

Big Brother Albania Vip është një show televiziv që zhvillohet tërësisht brenda kufijve të një shtëpie, krijuar posaërisht për personat e famshëm që bëhen...

“Po marr veten nga traumat”, ish-banorja e BBV flet me Kejvinën, ja çfarë po i ndodh (FOTO LAJM)

Një nga banoret me të cilat Kejvina ishte shumë e afërt gjatë qëndrimit në Big Brother VIP ishte Mikela.   Kjo e fundit e ftuar sot...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME