Aksidenti tragjik i merr jetën 51-vjeçarit shqiptar në SHBA, lë pas dy vajza

Një 51-vjeçar shqiptar ka humbur jetën më 5 nëntor në SHBA.

 

Shqiptari Petrit Marku me origjinë nga Lezha ka humbur jetën në një aksident tragjik në Middletown, në shtetin e Connecticut. Marku po udhëtonte me një makinë tip “Ford F350” kur u përplas me një makinë tip “Volvo” të drejtuar nga 47-vjeçari Rami Ghanem nga Cordova, Tenesi.

 

Përplasja ishte tragjike për 51-vjeçarin shqiptar i cili u shpall i vdekur sapo mbërriti në spital. Shqiptari lë pas dy vajza dhe bashkëshorten.

 

Policia amerikane po heton rrethanat dhe shkaqet e aksidentit tragjik.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME