Pse sipas besimeve të vjetra kafshimi i gjuhës nuk është një shenjë e mirë

Ju duhet të keni kafshuar gjuhën tuaj disa herë deri tani, dhe ju e dini se sa shumë mund të dëmtojë.

 

Megjithatë, ka edhe një anë tjetër të historisë: besimet thonë se kur kafshon gjuhën, nuk është aspak një shenjë e mirë.

 

Përkatësisht, ekzistojnë dy variante të këtij besimi.

 

E para thotë se kur kafshoni gjuhën, do të thotë se dikush nga mjedisi juaj po ju gënjen për gjëra të rëndësishme. Prandaj duhet të hapni mirë sytë dhe të keni kujdes se kujt ia besoni sekretet tuaja. Një variant tjetër thotë se njeriu kur kafshon gjuhën flet shumë dhe disa gjëra nga jeta private duhet t’i mbajë për vete.

 

Sido që të jetë, këto janë sigurisht vetëm besime, dhe ju takon juve të gjykoni nëse duhet t’u besoni atyre. Fakti është se e vetmja gjë që do të ndodhë kur të kafshoni gjuhën është se me shumë mundësi do të ndjeni dhimbje që do të largohen brenda pak minutash.

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...