Pse sipas besimeve të vjetra kafshimi i gjuhës nuk është një shenjë e mirë

Ju duhet të keni kafshuar gjuhën tuaj disa herë deri tani, dhe ju e dini se sa shumë mund të dëmtojë.

 

Megjithatë, ka edhe një anë tjetër të historisë: besimet thonë se kur kafshon gjuhën, nuk është aspak një shenjë e mirë.

 

Përkatësisht, ekzistojnë dy variante të këtij besimi.

 

E para thotë se kur kafshoni gjuhën, do të thotë se dikush nga mjedisi juaj po ju gënjen për gjëra të rëndësishme. Prandaj duhet të hapni mirë sytë dhe të keni kujdes se kujt ia besoni sekretet tuaja. Një variant tjetër thotë se njeriu kur kafshon gjuhën flet shumë dhe disa gjëra nga jeta private duhet t’i mbajë për vete.

 

Sido që të jetë, këto janë sigurisht vetëm besime, dhe ju takon juve të gjykoni nëse duhet t’u besoni atyre. Fakti është se e vetmja gjë që do të ndodhë kur të kafshoni gjuhën është se me shumë mundësi do të ndjeni dhimbje që do të largohen brenda pak minutash.

Pasuritë e çmendura të gazetarëve tanë nga Bledi Mane: “7.5 mln euro ne banke, rroga e tij arrinë në 37 mijë euro, ka 11...

Elita e gazetarise shqiptare mbetet ra ca më me katare dhe ndryshe nga komuniteti hallexhi i qindra mijerave gazetareve te ndershem, kjo elite vazhdon...

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do të përfshijnë jetën tuaj, duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...