E dinit? Ja për çfarë shërben sirtari poshtë furrës

Shumica e amvisave përdorin sirtarin poshtë furrës për të vendosur tiganët dhe enët e ngjashme ndërsa pjesa tjetër e njerëzve as që e dinë se për çfarë shërben në të vërtetë.

 

Megjithatë, ky sirtar poshtë sobës nuk është për të vendosur enët ashtu siç mendojnë shumë nga njerëzit.

 

Kur përgatisni dreka të mëdha familjare, ushqimet e nxehta mund t’i vendosni në këtë sirtar sepse për këtë shërben.

 

Ai ruan temperaturën e ushqimit të sapo përgatitur dhe nxehtësinë. Dhe në udhëtimet e përdorimit, kjo hapësirë nën furrë zakonisht quhet si “sirtar i ngrohtë”.

“Më fol për atë vajzën”/ Gjuajti me grusht Berishën, del video e Gerti Shehut

Kryedemokrati Sali Berisha u dh u nua këtë mesditë nga një 31-vjeçar të identifikuar si Gert Shehu.   Kreu i PD-së po ecte krah Kreut të...

Fituesi merr 200 mijë euro, nisin skenat me pullë të kuqe në ‘Big Brother Vip Kosova’

Ka startuar spektakli i madh i “Big Brother VIP Kosova”, në shtëpi janë futur 15 banorë. Banorët kanë filluar duke u ambientuar me shtëpinë.   E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...